0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталАнализаДописници СветМИА ИстражуваМКДПолитика

Зголемена довербата меѓу Северна Македонија и Грција во 2020 година

Минатата година, анализира дописничката на МИА од Атина, ја одбележа прва посета на премиер од Северна Македонија на Атина, поинтензивна комуникација за соработка, особено во енергетиката, отворен канал на комуникација меѓу министрите за здравство на двете земји, но и континуираното изразување поддршка од грчка страна за европската перспектива на Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close