0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Зголемен водостојот на Охридското, а намален на Преспанското Езеро

За еден сантиметар е зголемен водостојот на Охридското, а за исто толку е намален на Преспанското Езеро во споредба со вчерашниот ден, покажуваат последните резултати од мерењата направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close