Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Зголемен прометот во индустријата

Прометот во индустријата, вкупно, во септември годинава е намален за 0,9 отсто во однос на ланскиот септември, а е зголемен за 17,4 отсто во споредба со претходниот месец, додека во првите девет месеци од годинава има раст од 7,2 отсто во споредба со истиот период од минатата година.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close