0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Зголемен бројот на нови случаи со Ковид-19, трендот на појава на нови соеви веројатно ќе продолжи

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани се 81 нови случаи на Ковид-19. Меѓутоа, во моментов притисок во болниците и амбулантите нема. На Инфективната клиника се лекуваат околу 15 пациенти.

Back to top button
Close
Close