Дописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Зголемен број на кражби во Струмица, крадците со помал плен од лани

На подрачјето на Полициската станица Струмица до 15-ти овој месец се пријавени 153 тешки кражби, а лани во истиот период биле извршени 65, но пленот на крадците е помал од лани. Тогаш украле предмети и стока вредни 4.340.502 денари, а годинава пленот им е 3.813.606 денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close