Дописници МКДОпштински вести

Зголемен број купувачи на кичевскиот зелен пазар

На кичевскиот зелен пазар последните неколку саботи, кога е пазарен ден, бројот на купувачи е зголемен, но обемот на пазарење е мал бидејќи купувачите претежно пазарат по еден, најмногу два килограми зеленчук, додека јаболка ретко кој купува. Тезгаџиите се задоволни од остварениот промет, но и самите тврдат дека кучувачите пазарат на ситно и најмногу до два килограми од зеленчукот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close