Дописници МКДОпштински вести

Зголемен број барања за прием на корисници бележи кумановскиот дом за стари лица

Зголемен број барања за прием на нови корисници, изминатиов период, регистрира јавната општинска установа Дом за стари лица „Зафир Сајто“ Куманово, информираа денеска надлежните од установата. Оттаму замолуваат за разбирање и велат дека комисијата за прием од домот секоја недела одлучува по однос на барањата.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close