0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Zgjidhja ligjore është sjellë me konsensus, mundësohet hyrje e vaksinave për Kovid-19 në vend

- Me 70 vota "për" Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot e miratoi Propozim ligjin e plotësuar për ndryshime dhe plotësime të Ligjit për ilaçet dhe pajisjet mjekësore, me procedurë të shkurtër, me çka krijohen kushte për import të vaksinave për Kovid-19 në vend. Ligji ishte mbështetur edhe nga deputetët e opozitës, të cilët edhe krahas asaj thanë një varg kritikash për vonesën e vaksinave në vend. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close