Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Зетот на Ердоган поднесе оставка и од функцијата во Турскиот суверен фонд

Зетот на турсиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, Берат Албајрак денеска поднесе оставка од местот потпретседател на Турскиот суверен фонд, три недели откако си поднесе оставка од функцијата министер за финансии

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close