ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Земан побара од БИС имиња на руски шпиони и операции во Чешка

Чешкиот петседател Милош Земан побара од локалната служба за безбедност БИС имиња на руски разузнавачи во Чешка, нивни чешки соработници и информации за разузнавачки операции „во живо“, објави чешкиот јавен радио сервис Радиожарнал.

Back to top button
Close
Close