Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Земај: Состојбата со Ковид-19 во Косово е под контрола

Вршителот на должноста министер за здравство на Косово, Арменд Земај изјави дека состојбата со пандемијата на Ковид-19 во земјата е под контрола и не е забележана некаква загрижувачка тенденција, јави дописникот на МИА од Приштина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close