Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Земјотрес во Петриње, почувствуван и во Загреб

Земјотрес со јачина од 4,0 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди областа околу хрватските градови Сисак и Петриња, а беше почувствуван и во Загреб. Претходно беше објавено дека јачината на земјотресот е 3,7 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close