СветСвет.Портал

Земјотрес во Индонезија

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер ја погоди денеска Индонезија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Џакарта, 28 март 2020 (МИА) – Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер ја погоди денеска Индонезија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил 105 километри јужно од Палу, на длабочина од 40 километри. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close