0_Македонија.ПорталОпштество

Земјотрес во Грција, почувствуван и во реонот на Битола

Земјотрес со интензитет од 3,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран попладнево во северниот дел на Грција, кој бил почувствуван и од жителите на Битола и околината со јачина од III степени според Европската макросеизмичка скала.

Back to top button
Close
Close