СветСвет.Портал

Земјотрес во Чиле

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа околу 50 километри југоисточно од градот Кокимбо во Чиле, соопшти денеска Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Кокимбо, 6 септември 2020 (МИА) – Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа околу 50 километри југоисточно од градот Кокимбо во Чиле, соопшти денеска Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 25 километри. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close