СветСвет.Портал

Земјотрес во Аргентина

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди северниот дел на Аргентина, соопшти американскиот геолошки институт.

Буенос Ајрес, 24 јануари 2020 (МИА) – Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди северниот дел на Аргентина, соопшти американскиот геолошки институт.

Земјотресот бил регистриран на 16 километри западно од местото Ел Хојо, на голема длабочина од 560 километри.

Не се очекува потресот да предизвика штета. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close