СветСвет.Портал

Земјотрес со јачина од 6,3 степени ги погоди Филипините

Епицентарот бил на 82 километри источно и северо-источно од градот Генерал Сантос на островот Минданао, на длабочина од 120,9 километри.

 

Манила, 6 септември (МИА) – Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала ги погоди денеска Филипините, соопшти американскиот геолошки институт.

Епицентарот бил на 82 километри источно и северо-источно од градот Генерал Сантос на островот Минданао, на длабочина од 120,9 километри. зш/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close