БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Земјотрес со јачина од 5.3 степени регистриран на грчкиот остров Крит

Во морскиот дел јужно од грчкиот остров Крит, кусо пред 19.30 часот по локално време, беше регистриран земјотрес со јачина од 5.3 степени според Рихтер, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Атина, 18 септември 2020 (МИА) – Во морскиот дел јужно од грчкиот остров Крит, кусо пред 19.30 часот по локално време, беше регистриран земјотрес со јачина од 5.3 степени според Рихтер, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Засега нема информации за повредени или за причинета материјална штета. ср/

Таг
Back to top button
Close
Close