Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Земјотрес со јачина од 5,2 степени во близина на грчкиот остров Кос

Силен земјотрес со јачина од 5,2 степени вечерва беше регистриран во близина на грчките острови Нисирос и Кос, според податоците од Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close