СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Земјотрес со јачина од 5,2 степени на Камчатка

Епицентарот бил на длабочина од 10 километри.

Москва, 1 септември 2020 (МИА) – Земјотрес со јачина од 5,2 степени утрово ја погоди Камчатка, објавено е на интернет страницата на Европскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот бил на длабочина од 10 километри.

Други информации за последиците се очекуваат во текот на денот. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close