Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Земјотрес регистриран во турскиот дел на Медитеранот

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран на брегот на Средоземно Море во Турција

Анкара, 1 август 2020 (МИА) – Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран на брегот на Средоземно Море во Турција.

Епицентарот на земјотресот бил на околу 35 километри длабочина.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close