0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Земјотрес почувствуван во земјава, епицентарот во Албанија

Земјотрес со јачина од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала во 03:39 часот е почувствуван во југозападните делови од земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close