Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Земјотрес од 6,3 по Рихтер ја погоди Хрватска (ДПЛ)

Медиумите јавуваат дека е драматично во Загреб.

Загреб, 20 декември 2020 (МИА) – Новиот силен земјотрес со интензитет од 6,3 степени, што ја погоди Хрватска во областа Петриње, беше почувствуван во целиот регион.

Медиумите јавуваат дека е драматично во Загреб.

Земјотресот беше почувствуван во Србија и Босна и Херцеговина – се тресеше во Белград и Бања Лука, Сараево, Краина и Зеница. зш/

Back to top button
Close
Close