Свет

Земјотрес од 5,9 степени во Иран

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала ја погоди јужната иранска провинција Бушер, каде се наоѓа нуклеарната централа, јави иранската државна телевизија.

Back to top button
Close
Close