Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономијаОпштински вести

Земјоделски инспекторат: Стигнуваат приговори од тутунарите, вчера откупени 440 тони по 167 денари

Непречено тече откупот на тутунот во Прилеп. Производителите ги носат договорените количини на вагите, но го оспоруваат она што сметаат деке не е реално проценето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close