СветСвет.Портал

Земјоделци уриваат барикади за да влезат во Њу Делхи на протест со трактори

Илјадници индиски земјоделци денеска пробија барикади за да влезат во Њу Делхи на протест со трактор против новите закони за земјоделство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close