0_Web_АктуелноSvet.SlajderНекатегоризираноСветСвет.Портал

Земјите од Г7 загрижени за трупањето руски сили на границата со Украина

„Овие големи движења на војската, без претходно известување, претставуваат заканувачки и дестабилизирачки активности“, се наведува во заедничкото соопштение на министрите за надворешни работи на Канада, Франција, Германија, Италија, Јапонија, САД и Велика Британија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close