Svet.SlajderСвет

Земјите од АСЕАН извршија притисок врз воената хунта во Мјанмар

Земјите-членки на Организацијата на држави од Југоисточна Азија (АСЕАН), кои граничат со Мјанмар, денеска извршија притисок врз воената хунта да ја ослободат соборената премиерка Аунг Сан Су Чи, да престанат да користат сила против нејзините политички противници и да најдат решение за кризата во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close