0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Земјава ќе добие 800 000 вакцини од Фајзер од кои 5 850 ќе пристигнат во февруари

Република Северна Македонија ќе добие 800 000 вакцини против Ковид-19 од прозиводителот Фајзер, од кои првите 5 850 дози ќе пристигнат во февруари, информира Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close