0_Web_АктуелноВидео изјаваЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Зеленски објави снимка од ракетирање на зградата на Домот на културата во Лозова, крај Харков

„Окупаторите ја земаа културата, образованието и човештвото за свои непријатели. Тие ги гаѓаат со проектили и бомби. Што им е во умот на луѓето кои избираат такви цели? Апсолутно зло, апсолутна глупост“, напиша Зеленски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close