ЕвропаСвет.Слајдер

Зеленски со реплика до Путин: Украинците и Русите не се ист народ

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски во интервју за Интерфакс – Украина изјави дека Украинците и Русите не се ист народ

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close