Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Зеленски со 12-часовна прес конференција го урна светскиот рекорд

Володимир Зеленски, поранешен популарен актер кој во април беше избран за претседател на Украина, вчера го урна светскиот рекорд, откако одржа прес конференција која траеше повеќе од 12 часа, најдолга во историјата, објави Украинската државна агенција за рекорди.

Back to top button
Close
Close