0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Зеленски: Подготвен сум за војна доколку не нападне Русија

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека е подготвен да војува во случај на напади врз Украина од Крим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close