Европа

Зеленски побара од Столтенберг политика на отворени врати

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека во телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг побарал од него да ја потврди политиката на отворени врати на Алијансата за Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close