Svet.SlajderЕвропа

Зеленски: Мора да дејствуваме брзо за да ги намалиме тензиите

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Париз изјави дека нема време за губење кога станува збор за решавање на затегнатоста во источниот дел на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close