0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Зеленски: Кој ја сака Русија, нека оди таму

-Ако некој денеска живее на територијата на привремено окупираниот Донбас и мисли дека„ нашата работа е исправна, дека треба да бидеме заедно со Русија, ние сме Руси, мислам дека е голема грешка да остане и да живее во Донбас. Тоа никогаш нема да биде руска територија , рече Зеленски во интервју за ТВ Дом.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close