Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Зеленски го предлага Алексеј Гончарук за премиер на Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ќе му го предложи на Парламентот адвокатот Алексеј Гончарук да биде избран за функцијата премиер на Украина.

Back to top button
Close
Close