Европа

Зеленски ги смени началникот на ГШ и командантот на Здружените сили во Донбас

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, ги смени началникот на Генералштабот Сергеј Корнијчук и командантот на Здружените сили во Донбас, Владимир Кравченко, се наведува во указ објавен на веб-страницата на Кабинетот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close