Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Зеленски дојде на местото на падот на украинскиот воен авион „Ан-26“

Досега се пронајдени снимачите на летот, тие се недопрени, но се уште не се извадени од авионот“, соопшти Министерството за одбрана на Украина.

Back to top button
Close
Close