Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Зеленски до Бајден: Кажете јасно „да“ или „не“ за членство на Украина во НАТО

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за одобрување на Украина на Акцискиот план за влез во НАТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close