EvropëEvropë.Portal

Zelenski dëshiron referendum për negociatat me Rusinë

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski dëshiron të shpallë referendum në të cili qytetarët e Ukrainës do të deklaroheshin për negociatat me Rusinë, deklaroi mbrëmë shefi i Kabinetit presidencial, Andrij Bogdan.

Kiev, 22 maj 2019 (MIA) – Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski dëshiron të shpallë referendum në të cili qytetarët e Ukrainës do të deklaroheshin për negociatat me Rusinë, deklaroi mbrëmë shefi i Kabinetit presidencial, Andrij Bogdan.

“Konsiderojmë se është e domosdoshme të mbahet referendum popullor për arritjen e marrëveshjes paqësore me Rusinë, kështu që jo vetëm deputetët dhe jo vetëm presidenti, por edhe populli i Ukrainës duhet të vendosë për këtë çështje”, deklaroi Bogdan. ab/

Таг
Back to top button
Close
Close