0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Зелен парк на местото на дивата депонија во село Драчево

Општина Кисела Вода во селото Драчево почна  активности за расчистување на една од најголемите диви депонии, на чие место напролет ќе  има зелен парк со садници, патеки за прошетки и урбана опрема.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close