Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Зедер: Да не се политизира одобрувањето на „Спутник V“ во ЕУ

Се појавија две нови вакцини, што во моментов се подложени на процедура за скрининг, изјави Зедер, додавајќи дека мисли на вакцините „Спутник V“ и „Џонсон & Џонсон“, јави Тасс. .

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close