Политички партии

Зеќири: СДСМ постави нови стандарди на македонската политичка сцена

СДСМ постави нови стандарди на нашата политичка сцена, ние сме единствената и прва политичка партија која лидерот го избира на непосредни избори, односно членството да го избере лидерот, а не како што беше досега и како што е во останатите политички партии делегатите да го направат тоа, истакна потпретседателот на СДСМ Мухамед Зеќири во емисијата „Утрински брифинг“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close