0_Македонија.ПорталПолитика

Зеќири-Галовеј: Континуирана британска поддршка на процесот на реформите во јавната администрација и за интензивна стопанска соработка

Континуираната британска поддршка за процесот на реформи на јавната администарција во земјава и интензивирање на стопанската соработка меѓу двете земји беа меѓу темите на разговор на денешната средба на генералниот секретар на Владата на Република Северна Македонија Мухамед Зеќири со амбасадорката на Обединетото Кралство во нашата земја, Рејчел Галовеј, која честитајќи му ја новата функција изрази подготвеност за продолжување на соработката со уште поголема динамика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close