0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Здружението „Заедно посилни“ со кампања за Светскиот ден на СИДА

Здружението за поддршка на луѓето што живеат со ХИВ – „Заедно посилни“ - Скопје, и годинава организира активности за подигнување на свесноста за ХИВ-инфекцијата. За таа цел, Здружението промовира краток видео-спот со 15-тина јавни и влијателни личности, кои ги пренесуваат најважните пораки за ХИВ, што секој човек треба да ги знае во денешно време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close