Дописници МКДОпштински вести

Здружението на пензионери Куманово ќе го пролонгира доделувањето на еднократна парична помош за членовите со ниска пензија

Поради неповолната епидемиолошка состојба во градот, Здружението на кумановски пензионери ќе го пролонгира делењето на ваучери од илјада денари за членовите со ниска пензија, соопштија денеска надлежните. Ваучерите ќе бидат дистрибуирани до пензионерите со ниски примања штом се подобри состојбата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close