0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Здружението „Борка“ започна кампања по повод Светскиот ден за борба против ракот – Заедно можеме да направиме промени

По повод светскиот ден за борба против ракот, Здружението „Борка“ започна кампања под мотото „Заедно можеме да направиме промени“. Здружението „Борка“ изготви и видео во кое учествуваат јавни личности, амбасадорката на САД и првата дама на Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close