БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Здруженијата на новинари, странски дописници и фоторепортери во Грција реагираат за владиниот план за протести во однос на третманот на претставниците на медиумите

Полицијата ќе одреди конкретен простор за новинарите и еден претходно одреден претставник на полицијата кој ќе функционира како врска и канал за комуникација со нив во текот на целиот протест, со цел соработка и меѓусебно разбирање, пишува, меѓу другото во делот што се однесува на претставниците на медиумите во владиниот план за протести, презентиран од министерот за цивилна заштита на Грција Михалис Хрисохоидис, а кој предизвика реакции од Здруженијата на новинари, странски дописници и фоторепортери, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close