СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Здравството на 19 земји е пред колапс поради недостиг на кислород

Десетици земји ширум светот се соочуваат со сериозен недостиг на кислород поради зголемувањето на случаите на Ковид-19, и тоа се заканува да предизвика „тотален колапс“ на нивните здравствени системи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close